Jesteś tutaj:

Dzień: 2019-04-23

Z książką wśród przedszkolaków

Więcej o: Z książką wśród przedszkolaków

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada 2 kwietnia. Jest to data nieprzypadkowa, bowiem 2 kwietnia 1805 r. urodził się w Odense Hans Christian Andersen. Święto ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom. Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Więcej „Z książką wśród przedszkolaków”

O Wielkanocy w bibliotece

Więcej o: O Wielkanocy w bibliotece

Tuż przed Niedzielą Palmową, 11 kwietnia, grupa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Mokrsku, zebrała się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku, by wspólnie przygotować się do przeżywania Świąt Wielkanocnych. Okres wielkanocny bowiem zaczyna się od Niedzieli Palmowej, która nazywana jest także Niedzielą Wierzbną lub Kwietną. Korzystając ze wspaniałej publikacji Hanny Szymanderskiej pt.: „Polskie tradycje świąteczne”, wzbogaciliśmy swą wiedzę na temat zwyczajów związanych z Wielkanocą. Więcej „O Wielkanocy w bibliotece”