JesteÅ› tutaj:

Dzień: 2019-05-06

Godziny pracy bibliotek

Informujemy, że Filia Biblioteczna w Ożarowie będzie nieczynna do odwołania. Natomiast Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku czynna będzie według poniższego harmonogramu:

Za utrudnienia przepraszamy!

Twórcze warsztaty z kredką i sprayem

Więcej o: Twórcze warsztaty z kredką i sprayem

DÅ‚ugi weekend majowy w Åšwietlicy Wiejskiej w Chotowie rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ wyjÄ…tkowo twórczo i pracowicie. Dwudziestoosobowa grupa dzieci, mÅ‚odzieży oraz dorosÅ‚ych wzięła udziaÅ‚ w warsztatach plastycznych i warsztatach graffiti. Uczestnicy pochylili siÄ™ nad opowieÅ›ciÄ… o BiaÅ‚ej Damie, przenoszÄ…c jÄ… na papier oraz na duże pÅ‚yty. A pomagali im w tym Maciek i Przemek z Fundacji MÅ‚odzi PropagujÄ… SztukÄ™. Wszyscy chÄ™tnie podjÄ™li siÄ™ tego nieÅ‚atwego zadania. WiÄ™cej „Twórcze warsztaty z kredkÄ… i sprayem”

O symbolach narodowych z przedszkolakami

Więcej o: O symbolach narodowych z przedszkolakami

29 kwietnia miejscowe przedszkolaki odwiedziÅ‚y FiliÄ™ BibliotecznÄ… w Krzyworzece. Tym razem wizyta ta miaÅ‚a zwiÄ…zek z przypadajÄ…cymi na poczÄ…tek maja ważnymi dla naszego kraju Å›wiÄ™tami. Dzieci poznaÅ‚y nasze symbole narodowe, dowiedziaÅ‚y siÄ™ o ich znaczeniu. TÅ‚umaczyÅ‚y też, jak wyglÄ…da godÅ‚o, jakie kolory odnajdziemy na polskiej fladze i kiedy należy jÄ… wywieszać. OkazaÅ‚o siÄ™ ponadto, że przedszkolaki znajÄ… sÅ‚owa naszego hymnu narodowego, co byÅ‚o bardzo miÅ‚ym zaskoczeniem. Na zakoÅ„czenie wyklejaÅ‚y mapÄ™ Polski zgodnie z naszymi barwami narodowymi. WiÄ™cej „O symbolach narodowych z przedszkolakami”