Chatka Baby Jagi już otwarta!

4 grudnia 2018 nastąpiło huczne otwarcie Poczytalni w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku. Poczytalnia, całkowicie nowe miejsce dla najmłodszych czytelników, to Chatka Babci Jagi. Niezwykła budowla została sfinansowana ze środków zadania „Mikrogranty w Łódzkiem” 2018 współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020”.

Prace nad chatką trwały ponad miesiąc. Już pod koniec października członkowie grupy nieformalnej ZACZYTANI odświeżyli pomieszczenie czytelni internetowej, następnie ruszyły prace nad projektem Chatki Babci Jagi. Do prac zostały włączone dzieci z Przedszkola w Mokrsku oraz z klas I-II ze szkoły podstawowej w Mokrsku. Powstało bardzo dużo kolorowych i ciekawych projektów. Pomysłowość młodych projektantów odrobinę przerażała wykonawcę, ponieważ wyobraźnia dzieci przerastała możliwości wykonawcze. Jednak po kilku nieprzespanych nocach udało się choć odrobinę urealnić projekty. Następnie w progach biblioteki zagościła prawdziwa stolarnia. Powoli w kurzu i hałasie chatka zaczęła przybierać przestrzenny wymiar. A dzieci cały czas pracowały nad poszczególnymi elementami budowli – malowały pierniki, kafle na piec oraz przygotowywały przetwory dla babci Jagi.

Mamy nadzieję, że Chatka Babci Jagi będzie doskonałym miejscem do zabawy i przede wszystkim miejscem, gdzie można się zaszyć z książką…

Zapraszamy!!!

Renata Cieślak