„Dworzanki” i KGW Mokrsko w Mysłowicach

Dnia 18.04.2015 r. zespół DWORZANKI z Mokrska miał okazję zaprezentować się na VII Zlocie Oddziałów PTTK Województwa Śląskiego oraz gościć w obchodach Jubileuszu 50-lecia PTTK Mysłowice. Była to okazja do zacieśnienia więzi i wymiany kulturowych doświadczeń. Imprezę honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego – Wojciech Saługa, Śląska Organizacja Turystyczna, Prezydent Miasta Mysłowice – Edward Lasok, Prezes Zarządu Głównego PTTK – Roman Bargieł, a patronat medialny – tygodnik „Co tydzień”.

Część artystyczna odbyła się w Sali Audiowizualnej Centralnego Muzeum Pożarnictwa, gdzie zaprezentowały się DWORZANKI jako przedstawiciele folkloru Ziemi Wieluńskiej. Na scenie zobaczyć można było także zespoły z Kaszub, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelskiej, województwa lubuskiego, Wielkopolski, Górnego Śląska, Ziemi Cieszyńskiej i Podhala. Mieliśmy okazję zaprezentować atrakcje turystyczne regionu wieluńskiego wraz z degustacją potraw naszego regionu, a tym samym zachęcić wszystkich zainteresowanych do przyjazdu w nasze strony.

Organizatorzy byli pod wrażeniem naszego wkładu włożonego w obchody Jubileuszowe PTTK Mysłowice, a my sami zaszczyceni ciepłym i serdecznym przyjęciem. Nasza współpraca owocować będzie zapewne w przyszłości nowymi projektami i wymianami doświadczeń, z których to z przyjemnością obopólnie skorzystamy.

Anita Wnuczek

Podziekowanie dla Koła Gospodyń Wiejskich z Mokrska 001 Podziękowanie dla Zespołu Dworzanki z Mokrska 001