Dzień Postaci z Bajek w FB Krzyworzeka

Dzień Postaci z Bajek.  Jest to święto wszystkich bajkowych bohaterów a zarazem dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uwrażliwiają na los innych, uczą tolerancji, działają na wyobraźnię, dostarczają wzorców oraz uczą pokonywania trudności. Aby uczcić ten dzień Filia Biblioteczna w Krzyworzece zaprosiła przedszkolaki z miejscowego przedszkola, które przybyły do biblioteki wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami. Każde dziecko musiało przedstawić swojego bohatera i powiedzieć, dlaczego jest on jego ulubionym.

Pani Ilona przeczytała dzieciom bajki o „Czerwonym Kapturku” i „Calineczce”, na końcu był króciutki test sprawdzający znajomość przeczytanych bajek, z którym przedszkolaki poradziły sobie rewelacyjnie oraz miały okazję uwiecznić swojego bohatera na rysunku.

Ilona Hałupka