Jakub Skworz z wizytą w Chotowie

6 listopada dzieci ze szkoły i przedszkola w Chotowie spotkały się z panem Jakubem Skworzem, autorem książek dla dzieci. Pisarz zajmująco opowiadał o swoich książkowych bohaterach, zachęcał dzieci do aktywnego udziału w spotkaniu, przeprowadzał testy na odwagę – próba węża i wyjmowanie tajemniczych przedmiotów z worka, testy na wiedzę – temperatura zamarzającej wody i ciała ludzkiego, a wszystko po to, żeby przekonać uczestników spotkania, kto może zostać ich przyjacielem. Były także puzzle z księżniczką Adelą i jej świtą oraz czarowanie… prądem, wytworzonym przez bardzo zaciekawionych młodych odkrywców. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki z autografem. Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z twórczością Jakuba Skworza, zapraszamy do biblioteki po książki. Było to  kolejne spotkanie w ramach projektu „Polubić czytanie”, „dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Agata Rzeźnik