Jesienne zajęcia z biblioteką w Komornikach

W dniu 2.12.2019 r. Jadwiga Zawadzka z Filii Bibliotecznej w Komornikach odwiedziła maluszków z przedszkola w Komornikach. Tematem zajęć czytelniczych były „Deszczowe, jesienne chmurki”. Na początku dzieci odgadywały zagadki jesienne. Następnie wykonały taniec integracyjny „Deszczyk”, który wyrażały za pomocą gestów w rytm melodii. Po krótkim odpoczynku maluchy wysłuchały wiersza „Wiatr” Danuty Gellner. Dzieci świetnie się bawiły przy następnej zabawie ruchowej „Ustaw się wokół swojej chmury”. Na koniec wykonywały prace plastyczne. Miały za zadanie domalować paluszkiem krople deszczu na chmurkach. Czyż prace nie są piękne? Na koniec jeszcze wspólne zdjęcie i rozdanie dyplomów przyjaciela biblioteki.