Kolejny sukces biblioteki w Rankingu Bibliotek!

Od 2011 roku Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” nagradzają samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.

W tegorocznej, siódmej edycji rankingu Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku ponownie na II miejscu w regionie!

To już czwarty raz w historii Rankingu Bibliotek nasza biblioteka zajmuje tak wysokie miejsce w regionie. W tym roku jest to dla naszej Biblioteki wielkie zaskoczenie! Skromny budżet, niewielkie środki na nowości wydawnicze, środki pozabudżetowe na niskim poziomie – nie dawały nadziei na wysokie pozycje w rankingu.

Jednak wielkie serca i kreatywność pracowników Biblioteki pozwoliły na zachowanie zaszczytnego II miejsca w województwie łódzkim kolejny raz!

W województwie łódzkim lepsza biblioteką jest Gminna Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach – Gratulujemy!