Konkurs „Grant na lepszy start 2017” zakończony sukcesem!

Z największą przyjemnością informujemy, że w ramach konkursu „Grant na lepszy start 2017”, ogłoszonego przez Centrum OPUS, grupom zawiązanym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku udało się pozyskać blisko 15 000,00 zł  na działania czytelniczo-kulturalne. Osobowości prawnej użyczył im Klub Zawsze Młodzi i Aktywni.

Dofinansowania otrzymały projekty:

1. „Nad Aktywni” – grupa „Nad Aktywni”,
  2. „Śladami Wojtka Skrobaki” – grupa „QULturalni”,
  3. „Pasja czytania” – grupa „Poszukiwacze pasji”.

W ramach projektów zorganizowane zostaną m.in. maraton zumby, spotkania z dietetykiem i trenerem osobistym, zajęcia plastyczne i dubbingowe, słuchowisko radiowe, wydanie książeczki dla dzieci, noce tematyczne dla dzieci i młodzieży, spotkania z pisarzami.

Dofinansowanie na rozwój młodej organizacji pozarządowej otrzymało natomiast Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Mokrsku. Zorganizowane zostaną m.in.: wieczór świętojański, zajęcia kulinarne.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że trzy wnioski ocenione zostały na maksymalną liczbę punktów, a jednemu do tej liczby zabrakło jedynie pół punktu.

Czeka nas zatem pracowite lato, a mieszkańców gminy, a na czytelników i sympatyków ciekawa oferta kulturalna!