Lekcja biblioteczna dla uczniów kl.II,czyli rzecz o katalogach

W dniu 26.02.2014 r.(środa) w Bibliotece w Komornikach odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy II pt.: „Rodzaje katalogów i sposoby korzystania z nich”. Pani bibliotekarka serdecznie przywitała grupę 13 uczniów wraz z panią wychowawczynią. Pokazała dzieciom, gdzie w bibliotece znajduje się katalog, jakie rodzaje katalogów posiada i jak z nich korzystać. Powiadomiła, że trwa tworzenie katalogu on-line, nie tylko w bibliotece w Komornikach, ale także we wszystkich bibliotekach gminy Mokrsko. Pokazała, jak wygląda karta katalogowa i co możemy się z niej dowiedzieć. Na zakończenie pani bibliotekarka opowiedziała o ustawieniu księgozbioru bibliotecznego i wskazała, gdzie znajdują się książki przeznaczone dla nich. Lekcja okazała się bardzo pomocna i z pewnością zapadła dzieciom w pamięci.

Komorniki2 Komorniki