Maj bohaterem zajęć w bibliotece w Mokrsku

Maj – najpiękniejszy miesiąc w roku, stał się bohaterem spotkania uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Mokrsku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku. Choć tegoroczna pogoda majowa pozostawia wiele do życzenia, wierzymy, że już wkrótce się to zmieni i po „ogrodnikach” Pankracym, Serwacym i Bonifacym oraz „zimnej Zośce”, nadejdzie wreszcie wyczekiwana piękna majówka.Maj obfituje w święta. Oprócz rocznic patriotycznych i historycznych obchodzimy Dzień strażaka i kominiarza, Dzień bibliotekarza, Dzień matki, Dzień dobrych uczynków, Dzień ślimaka i białego bociana, Dzień sąsiada, Dzień królewny oraz Święto rolników, których patronem jest święty Izydor. Każdy znajdzie na pewno jakiś dobry powód do świętowania.
Agata Rzeźnik