Majowe spotkania autorskie w Mokrsku

W maju, z okazji Tygodnia Bibliotek, Gminną Bibliotekę Publiczną w Mokrsku odwiedziły dwie pisarki. 11 maja gościliśmy panią Annę Czerwińską Rydel – autorkę książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Pomimo wielu padających z sali pytań, na które bez wyjątku pani Anna chętnie odpowiadała, staraliśmy się skoncentrować na książce „Listy w butelce”, opowiadającej o życiu i działalności Ireny Sendlerowej, wydanej w tym roku – Roku Ireny Sendlerowej.

Natomiast 15 maja bibliotekę odwiedziła Kasia Bulicz-Kasprzak – autorka ośmiu powieści. Zadebiutowała w 2012 dzięki nagrodzie w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”. Pisze głównie dla kobiet i o kobietach, ale nie tylko…