Mamy TO! II miejsce w regionie dla Biblioteki w Mokrsku!!!

My już ochłonęłyśmy, teraz chcemy podzielić się ze światem swoją radością!

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku po raz ósmy na

drugim miejscu NAJLEPSZYCH BIBLIOTEK W REGIONIE!!!

według badania przeprowadzonego przez Instytut Książki i  dziennik „Rzeczpospolita” w ramach Rankingu Bibliotek 2021.

W piątek 3 grudnia 2021 odbyła się, jedenasta gala Rankingu Bibliotek 2021, podczas której nagrodzone zostały najlepsze biblioteki w Polsce. Wśród tych najlepszych znalazła się także nasza biblioteka, która utrzymała, zaszczytne drugie miejsce w regionie. W tym roku do udziału zgłosiło się 837 bibliotek. W skali kraju Gminna Biblioteka Publiczna znalazła się na 68. miejscu.

To cudowne uczucie: mieć pewność, że obrany kierunek działalności, wytyczone cele oraz zadania są właściwe i docenione w tak prestiżowym dla bibliotek badaniu.

Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach i dołożymy starań, by utrzymać naszą pozycję w regionie!

Nie byłoby to możliwe bez wspaniałej drużyny bibliotecznej. Dziękuję Wam koleżanki i koledzy za wsparcie w chwilach zwątpienia, współpracę oraz cierpliwe znoszenie i realizowanie niemożliwych pomysłów zrodzonych z burzy mózgów. To przynosi efekty!

Mapa polski, z zaznaczonym Mokrskiem nadal aktualna!

Więcej o Rankingu Bibliotek 2021 można przeczytać:

RP379216126