Marcin Kostrzyński i Ewa Ciężka w bibliotece w Mokrsku!

W sobotę 19 listopada 2022 w bibliotece w Mokrsku działo się, oj działo się! Niektórzy spędzili z nami cały dzień! Zajęcia trwały, z małymi przerwami, od godziny 11.00 do godziny 17.00. Ale nikt się nie nudził! Były i zajęcia ZUMBY, i biblioterapia, a o 13.00 przyjechał do biblioteki śliczny, mały gość – suczka Dejzi z opiekunką Panią Ewą Cieżką. Uczestnicy projektu „Profilaktyczna moc przyrody – uzależnienia idą w las” poznali zasady świadomego i mądrego opiekowania się swoim pupilem. Przedstawione zostały zalety posiadania zwierzęcego przyjaciela, który jest najlepszym terapeutą leczącym wszystkie smutki. Dejzi pochwaliła się swoimi umiejętnościami. Pokazała, jak wiele można pieska nauczyć i niemalże z nim rozmawiać. Zabawa była przednia!

W chwili przerwy i oczekiwaniu na przyjazd kolejnego gościa, był czas na skosztowanie bibliotecznych gofrów. Gdy wszyscy się posili, zjawił się wyczekiwany Pan Marcin Kostrzyński. I się zaczęło… Było śmiesznie i wesoło, trochę strasznie, był też mały szok! Godzina z Panem Marcinem Kostrzyńskim bardzo szybko minęła, a wszystkim było mało opowieści i filmów! Mamy nadzieję, że Pan Marcin szybko zarejestruje ciekawe ujęcia z życia dzikich zwierząt z naszych lasów i ponownie do nas przyjedzie!

Po tym spotkaniu, chyba nikt nie ma wątpliwości, że przyroda ma niezwykłą moc profilaktyczną, ale uwaga, może być uzależniająca! Jednak takie uzależnienie nikomu nie zaszkodzi, pod warunkiem, że nie będzie „wyłączał” dzika! Nie próbujcie tego sami!

Na zakończenie spotkania, został rozstrzygnięty konkurs „Portret mojego pupila” i wręczono nagrody zwycięzcom:

I miejsce – Wiktoria Kaczor

II miejsce – Jadwiga Bachorska

III miejsce – Michał Majchrzak

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Szczepańska, Helena Górska, Wojciech Krajcer, Izabela Trzewik, Wiktoria Kaźmierska, Helena Bachorska, Hubert Urbanek, Wojciech Salamon, Bartek Owczarek, Nadia Kaczor, Wiktoria Grabowska, Zuzanna Bachorska, Kacper Kotyś, Amelka Winiarska, Dawid Zawadzki.

Spotkania zorganizowano w ramach projektu: „Profilaktyczna moc przyrody – uzależnienia idą w las” finansowanego ze środków pochodzących z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych w Mokrsku z zakresu profilaktyki alkoholowej oraz antynikotynowej.

Do zobaczenia w bibliotece!