Nowy sprzęt do Świetlicy Wiejskiej w Komornikach w ramach Małych Projektów.

Powiększ obraz

W dniu 6 kwietnia 2013 roku w Świetlicy Wiejskiej w Komornikach odbyła się impreza integracyjno-promująca w ramach Małych Projektów pt.: „ Wyposażenie świetlicy i warsztaty kulinarne sposobem na integrację środowiska lokalnego”.

Od rana 20-osobowa grupa uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, przeprowadzonych bezpłatnie przez panią z KGW w Mokrsku Elżbietę Wyrembak. Uczestnicy przygotowali żurek z kiełbasą oraz nauczyli się dekorowania potraw, przygotowania ich do podania ,a także przygotowanie stołu szwedzkiego .

W godzinach popołudniowych odbyła się impreza promująca projekt, na której obecne były władze  Gminy Mokrsko, z wójtem Tomaszem Kąckim na czele, przewodniczącym Rady Gminy Grzegorzem Majtyką, przedstawicielami  z LGD Wieluń , radnymi oraz mieszkańcami  wsi Komorniki i wsi ościennych.  Przygotowano prezentację  o Małym Projekcie „Wyposażenie świetlicy i warsztaty kulinarne sposobem na integrację środowiska lokalnego”. Na zakończenie zatańczył  dziecięcy zespół tańca ludowego „Promyk” , działający przy świetlicy. Po części oficjalnej nastąpiła degustacja potraw ugotowanych na warsztatach.

W ramach projektu zakupiono do świetlicy:

Bilard, kino domowe, telewizor, konsolę Xbox z Kinectem, gry na konsolę oraz meble kuchenne ze sprzętem AGD( zmywarką, piekarnikiem elektrycznym, płytą gazową z okapem, a także zestaw stołowy na 15 osób).

opracowała Jadwiga Zawadzka
Wyposażenie świetlicy i warsztaty kulinarne sposobem na integrację środowiska lokalnego - prezentacja projektu w PDF