O polskich pilotach w bibliotece w Ożarowie

Piloci z Dywizjonu 303 byli bohaterami spotkania, które odbyło się 24 września 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Ożarowie. Uczniowie klasy V i VIII z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ożarowie wysłuchali prelekcji na temat dwóch książek poświęconych słynnej polskiej eskadrze. „Sprawa honoru” Dywizjon 303 to nowość wydawnicza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku. Książkę napisało małżeństwo znanych dziennikarzy – Lynne Olson i Stanley Cloud. To bez wątpienia jedna z najlepszych i najbardziej szczegółowych książek historycznych poświęconych losom polskich lotników wojskowych. Drugą pozycją książkową, zaprezentowaną w ożarowskiej bibliotece, był kultowy już „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera. Obie prezentacje wywarły duże wrażenie na młodych czytelnikach.

Maciej Bieszczad