Przypomnienie rocznic w bibliotece w Komornikach

Filia Biblioteczna w Komornikach przygotowała dla swoich czytelników gazetki i wystawki związane z przypadającymi w tym czasie rocznicami. W marcu wszystkim odwiedzającym przybliżono postać Jana Marcina Szancera – wspaniałego ilustratora książek dla dzieci, który odszedł od nas dokładnie 45 lat temu. Wystawka pięknie ilustrowanych książek przykuwała uwagę i zachęcała do wypożyczenia. Natomiast do końca września można będzie zobaczyć gazetkę przybliżającą czytelnikom postać wspaniałej kobiety – Ireny Sendlerowej, która ryzykując własne życie, ratowała żydowskie dzieci przed śmiercią w czasie II wojny światowej. To właśnie jej rokiem ogłoszono rok 2018. Oczywiście zapraszamy do odwiedzenia biblioteki.