Spotkanie z Krystyną Koftą za nami

Nie tylko seniorzy 22 października mieli okazję spotkać się w Internecie z Krystyną Koftą. A to za sprawą „akcji: e-motywacja”, w którą włączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku. Rozmawialiśmy o sukcesie, który nierzadko przybiera bardzo drobne formy. Pani Krystyna podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat aktywności w jesieni życia. Okazuje się, że wcale nie trzeba robić wielkich, spektakularnych rzeczy, że sukcesem mogą być drobne rzeczy: czyjś uśmiech, wstanie z kanapy i wyjście z domu, spotkanie się z ludźmi, pomoc potrzebującemu, realizacja własnych pasji i zainteresowań. O szczęściu decydują te z pozoru małe rzeczy. Nie trwa ono jednak wiecznie. Ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że i chwile pełne trosk w końcu przeminą.

Spotkanie było wyjątkowo pokrzepiające, o czym wspominali uczestnicy. Wychodzili zadowoleni, uśmiechnięci, co świadczy o tym, że warto było wstać z kanapy, oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków i przyjść do biblioteki, by przy filiżance aromatycznej kawy posłuchać o życiu, jego blaskach i cieniach, a także by podzielić się własnymi przemyśleniami i udzielić rad tym nieco młodszym uczestnikom.

Szczerze wierzymy, że więcej osób znajdzie czas, by przyjść na kolejne webinarium. To naprawdę nic nie kosztuje, a zyskać można wiele. Następne spotkanie już 5 listopada o godz. 11.00, a o radościach codzienności opowie aktorka i modelka Helena Norowicz, Serdecznie zapraszamy!!

fot. www.gala.pl