Sukces Dziecięcego Zespołu Obrzędowego z Ożarowa

Z dumą informujemy, że 25.09.2018 r. Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał Dziecięcemu Zespołowi Obrzędowemu z Ożarowa Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. Zespół ten powstał w 1995 r. Opiekę nad nim sprawuje pani Halina Gniłka. Po raz pierwszy zaprezentował się na VII Przeglądzie Folklorystycznym Województwa Sieradzkiego i, zajmując I miejsce, zakwalifikował się do udziału w IV Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Łowiczu. Zespół może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca na wszelkiego rodzaju festiwalach folklorystycznych, przeglądach kolęd czy też konkursach. Warto wspomnieć choćby o takich osiągnięciach, jak: I nagroda w Wojewódzkim Festiwalu Folklorystycznym „Tradycje” w Łodzi, I nagroda na XV Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukówcu Górnym, I nagroda na VI Międzywojewódzkim Przeglądzie Obrzędów Ludowych w Głuchowie, I nagroda na IX Ogólnopolskim Festiwalu „Dziecko w folklorze” w Baranowie Sandomierskim, I miejsce dla grupy kolędniczej na VI Spotkaniach Bożonarodzeniowych ,”Od Bożego Narodzenia do zapustów” w Brzeźniu czy też I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Na Pisanki i Palmy Wielkanocne „Wielkanocne pisankowanie” w Skierniewicach, a także wiele, wiele innych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.