Świąteczne spotkanie z przedszkolakami w Komornikach

Kilka dni zajęły pani Jadwidze Zawadzkiej – kierownikowi Filii Bibliotecznej w Komornikach, przygotowania do spotkania z przedszkolakami. Specjalnie na tę okazję wykonała ozdoby na okna i ubrała choinkę. Wiele atrakcji czekało na małych gości, którzy 9 grudnia wraz z panią Anną Wesołą przekroczyli próg biblioteki. Przedszkolaki już na początku mile zaskoczyły panią Jadwigę. Zaśpiewały bowiem piosenkę o Mikołaju. Świetnie opowiadały o zimie. Wiedziały również, jak należy się zachować podczas zimowych zabaw, na ślizgawce, nartach i sankach, czy podczas kuligu. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze. Pani Jadwiga przeczytała im piękny wiersz Marii Konopnickiej „Zła zima”, po którym goście chwycili za kredę, by na ciemnej kartce narysować choćby bałwanka czy panią Zimę. Oczywiście rewelacyjnie sobie z tym poradziły, a efekty ich pracy możemy podziwiać na załączonych zdjęciach. Czekały na nich też srebrno – białe baloniki, które na chwilę stały się płatkami śniegu. Nasze przedszkolaki zostały spadającymi płatkami. W bibliotece dało się odczuć zimową atmosferę, choć tegoroczna aura spłatała nam figla. Mimo to pani Jadwiga obiecała małym czytelnikom, że ulepi z nimi prawdziwego bałwana, jak tylko spadnie pierwszy śnieg. A one w drodze rewanżu zaprosiły gospodynię do ich królestwa – do przedszkola. Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki. To była jak zawsze miła wizyta. Oby przedszkolaki jak najchętniej odwiedzały naszą bibliotekę.

IMG_1182 IMG_1183 IMG_1184 IMG_1185 IMG_1186 IMG_1187 IMG_1188 IMG_1189 IMG_1190 IMG_1192 IMG_1193 IMG_1196 IMG_1198 IMG_1199 IMG_1200 IMG_1201 IMG_1202 IMG_1203 IMG_1205 IMG_1206 IMG_1207