Świetlica i biblioteka na „Eko-wybiegu”

4 listopada w Domu Ludowo-Strażackim w Chotowie już po raz czwarty odbył się pokaz mody ekologicznej „Eko-wybieg”, organizowany przez Gminę Mokrsko, tym razem w ramach projektu „Gmina Mokrsko zainspirowana ekologią – program edukacji ekologicznej mieszkańców gminy Mokrsko”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Na specjalnie przygotowanym wybiegu zaprezentowali się uczestnicy indywidualni i grupy, a stroje i ich prezentację oceniało jury w składzie: Tomasz Kącki – Wójt Gminy Mokrsko, Elżbieta Wyrembak – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Mokrska, przedstawicielka ubiegłorocznej zwycięskiej grupy, oraz Radosław Urbaniak z Urzędu Gminy Mokrsko. A o prowadzenie wydarzenia pokusili się Kamil Piekarski i Piotr Rychlik.

Uczestnicy zaprezentowali różnorodne, misternie wykonane stroje. Wśród nich pojawiła się grupa młodzieży ze Świetlicy Wiejskiej w Chotowie, która zaprezentowała kreacje i choreografię rodem z horroru. Wykorzystała również umiejętności zdobyte podczas zajęć z charakteryzacji, co zostało docenione przez publiczność i jury. Świetlica wspólnie z dwiema innymi grupami (Środowiskowym Domem Samopomocy w Mokrsku oraz Dominiką i Zuzią) zajęła I miejsce.

Wszyscy zgromadzeni w chotowskiej remizie mogli ponadto zobaczyć występ zeszłorocznych zwycięzców „Eko-wybiegu” – delegacji z Dżibuti, czyli Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokrsku, która to została nagrodzona gromkimi brawami.

Czwartą edycja „Eko-wybiegu” podsumował Tomasz Kącki – Wójt Gminy Mokrsko. I choć przeszła ona już do historii, to z pewnością zostawiła miłe wspomnienia.

Fot. Michał Dudek

Relacja i więcej zdjęć pod linkami:

Gmina Mokrsko

Radio Ziemi Wieluńskiej