Twórcze warsztaty z kredką i sprayem

Długi weekend majowy w Świetlicy Wiejskiej w Chotowie rozpoczął się wyjątkowo twórczo i pracowicie. Dwudziestoosobowa grupa dzieci, młodzieży oraz dorosłych wzięła udział w warsztatach plastycznych i warsztatach graffiti. Uczestnicy pochylili się nad opowieścią o Białej Damie, przenosząc ją na papier oraz na duże płyty. A pomagali im w tym Maciek i Przemek z Fundacji Młodzi Propagują Sztukę. Wszyscy chętnie podjęli się tego niełatwego zadania. Przyznali jednak, że malowanie sprayami nie było wcale takie proste. Zdecydowanie łatwiej maluje się kredkami lub pędzlami. Mimo to powstały piękne prace, które stały się niewątpliwą wizytówką Chotowa.

Projekt „Kulturalny Chotów”, realizowany przez Świetlicę Wiejską w Chotowie i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Mokrsko, sfinansowano ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.