Tydzień Bibliotek w Komornikach

W dniach 8 – 15 maja obchodzimy co roku Tydzień Bibliotek. O tych ważnych datach nie zapomniała Filia Biblioteczna w Komornikach. Aby pamiętali o niej również czytelnicy, biblioteka wykonała gazetkę okolicznościową. Przygotowała też kilka wydarzeń, promujących czytelnictwo.

9 maja bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. III miejscowej szkoły podstawowej, którym towarzyszyła p. Danuta Kozica. Kierownik filii przedstawiła gościom zasady korzystania z księgozbioru i wypożyczania książek w systemie MAK+. A już po chwili zaprosiła ich do wspólnej zabawy. Uczniowie, podzieleni na trzy zespoły, wykonywali zadania związane oczywiście z biblioteką i książką. Były rebusy, krzyżówki, puzzle oraz wykreślanki. Pomimo trudności zadań, wszystkie zespoły świetnie sobie z nimi poradziły.

Natomiast 11 maja bibliotekę odwiedziła młodszego grupa z miejscowego przedszkola wraz z p. Honoratą Goclik. Maluchy dowiedziały się, które pozycje księgozbioru przeznaczone są dla nich. Wysłuchały także bajki „Zajęcza chatka”, a następnie wykonały wiosenne kwiaty, które obiecały podarować komuś bliskiemu. Na zakończenie dzieci podjęły próbę ułożenia puzzli w grupach. Nie wszystkim się to udało. Ale mimo to wyszły zadowolone i – co najważniejsze – obiecały jeszcze wrócić.