Urodziny Kubusia Puchatka w Komornikach

27 października Filia Biblioteczna w Komornikach zorganizowała dla uczniów klasy I miejscowej szkoły podstawowej 88. urodziny Kubusia Puchatka. Ze względu na brak miejsca w bibliotece, impreza urodzinowa odbyła się w pomieszczeniach Świetlicy Wiejskiej w Komornikach.

Pierwszoklasiści na spotkanie przynieśli swoje ulubione maskotki pluszowe. Kierownik filii – pani Jadwiga zaprosiła także wychowawczynię I klasy oraz panią Agatę Rzeźnik z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokrsku, aby i one miały okazję złożyć życzenia solenizantowi.

Pani Jadwiga pokrótce przedstawiła historię Kubusia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Słusznie zauważyła, że choć solenizant ma już 88 lat, to i tak jest w świetnej formie. To z pewnością zasługa jego ulubionego dania, czyli bardzo smacznego i zdrowego miodu.

Dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwe misie. Pani Jadwiga bowiem zaprosiła wszystkich pierwszaków do wspólnej zabawy ruchowej. Goście świetnie się bawili, podskakując i podrygując, jak właśnie robią to misie. Aby odpocząć przed następnym miłym zadaniem, uczniowie wysłuchali jednej z przygód Kubusia i jego przyjaciół pt.: „ Urodziny Kłapouchego”. Z opowiadania dowiedzieli się, że na każdych urodzinach nie może zabraknąć urodzinowego ciasta. Nie mogło go zabraknąć także u Puchatka. Dlatego też wszyscy zgromadzeni przeszli do drugiego pomieszczenia świetlicy, gdzie na każdego czekał kawałek pysznego ciasta. Każdy mógł go jednak ozdobić według fantazji i uznania. Nic więc dziwnego, że stół wyglądał bajecznie kolorowo.
Przed degustacją pierwszoklasiści dopełnili obowiązku gości i złożyli życzenia sympatycznemu jubilatowi:

Wiwat ! Misiu łakomczuszku,
Niech nie burczy ci już w brzuszku,
My życzenia ci składamy,
Byś był jak najdłużej z nami.
Miodku zawsze miej w dostatku,
Żyj nam Sto lat nasz Puchatku!

A potem … każdy zjadł swoje Kubusiowe ciasto urodzinowe. Na zakończenie uczniowie pokolorowali jeszcze malowanki przedstawiające Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci wróciły do domów zadowolone, że sam Kubuś Puchatek zaprosił je na swoje urodziny. Na zakończenie pierwszaki stwierdziły, że muszą jeszcze odwiedzić bibliotekę, aby wypożyczyć książeczki z przygodami ”Misia o bardzo małym rozumku”, co niewątpliwie ucieszyło panią Jadwigę.
Urodziny Kubusia Puchatka zorganizowano zgodnie z wnioskiem o udzielenie dofinansowania na zakup nowości  wydawniczych w 2014 roku ze środków finansowych Biblioteki Narodowej dla bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych –priorytet 2.

IMG_0029 IMG_0032 IMG_0034 IMG_0037 IMG_0039 IMG_0041 IMG_0042 IMG_0043 IMG_0046 IMG_0047 IMG_0052 IMG_0053 IMG_0055

nprc logo bibl nar