XI Gminny Przegląd Kolęd przeszedł już do historii…

Powiększ obraz

20 stycznia 2019 r. już po raz jedenasty odbył się Gminny Przegląd Kolęd „Śpiewajcie i grajcie Mu…”. Jak w roku ubiegłym, tak i w tym, kościół w Ożarowie wypełnił się dźwiękami najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Kilka słów do zgromadzonych skierowali ks. Sylwester Rasztar oraz wójt Zbigniew Dąbrowski, a przegląd poprowadził Marcin Kujawiak.

O bożonarodzeniowy klimat zadbało 17 wykonawców – grup i solistów. Przegląd rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta. Po niej zaprezentowały się przedszkolaki z Krzyworzeki, Ożarowa, Mokrska i Chotowa. Wystąpili również uczniowie szkół podstawowych z Chotowa, Krzyworzeki, Komornik, Mokrska, Ożarowa. Po raz kolejny nie zawiodły także zespoły ludowe z terenu gminy: Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy z Ożarowa, zespół „Dworzanki” z Mokrska oraz zespół „Włościanie” z Chotowa, a także chór z Ożarowa. Wybrany przez siebie repertuar wykonał ponadto Ludowy Zespół Wokalny z PMDKiS w Wieluniu. Natomiast grupa młodzieży ze Świetlicy Wiejskiej w Chotowie zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Na scenie nie mogło także zabraknąć Jagody i Tomasza Majtyków. A na zakończenie wystąpił gość specjalny – Martyna Dubińska i Łukasz Jasek.
Występy z pewnością przypadły do gustu licznie zgromadzonej publiczności, o czym świadczą gromkie brawa, którymi nagradzano wokalistów.