XI Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie

Ożarów w pierwszy weekend lipca już po raz jedenasty stał się gospodarzem Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych. I tym razem amatorskie grupy teatralne nie zawiodły i zaprezentowały się lokalnej publiczności, a także komisji artystycznej, w skład której weszli prof. Lech Śliwonik i prof. Katarzyna Smyk.

Otwarcia dwudniowego święta teatru amatorskiego dokonał Tomasz Kącki – Wójt Gminy Mokrsko. A sejmik poprowadził Piotr Rychlik. Jako pierwsi zaprezentowali się gospodarze – Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Ożarowa, który przypomniał miejscowe zwyczaje wielkanocne. Tuż po nim wystąpili lokalni gawędziarze: Zbigniew Kryściak i Paulina Wyrębak. Publiczność miała również okazję zobaczyć przedstawienia współczesne w wykonaniu Teatru Bezdomnego im. B. Hrabala w Żarowie oraz Teatru Zza Boru.

Niedzielne popołudnie rozpoczęły przedstawienia obrzędowe. Zespół Folklorystyczny w Popowicach przypomniał zwyczaje związane z wieczorem przedwigilijnym, a Zespół Obrzędowy w Chojnem noc świętojańską. Natomiast grupa Włyniaki BIS przygotowała nową wersję baśni o Królewnie Śnieżce, w której przenikały się dwa równoległe światy. Na zakończenie publiczność miała okazję podziwiać Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Ożarowa, który pokazał się od strony wokalno-muzycznej.

Na mieszkańców, oprócz wyjątkowych widowisk, czekały także inne atrakcje. Sobotni wieczór wypełnił koncert Bartosza Jagielskiego. A na zakończenie każdego z dwóch dni organizatorzy zaplanowali dyskotekę.