XIV Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie – wspomnienie!

Minęły już trzy tygodnie, gdy rozpoczynaliśmy XIV Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie (2-3 lipca 2022). Wspaniałe wydarzenie, pełne podniosłych chwil, wzruszeń, przeżyć duchowych i radości.

Nareszcie, po dwuletniej przerwie, mogliśmy spotkać się na ożarowskim sejmikowaniu, który wrócił z wielką mocą!

To dwudniowe wydarzenie otwarte zostało uroczystym aktem odznaczenia najwyższym odznaczeniem w dziedzinie kultury – Złotym Medalem GLORIA ARTIS, artystki ludowej – Pani Wandy Majtyki. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że to właśnie gminę Mokrsko i Zespół Obrzędowo – Śpiewaczy z Ożarowa p. Wandzia wybrała i zechciała tutaj ujawnić swoje talenty. GRATULUJEMY!

W zmaganiach sejmikowych udział wzięło 7 grup teatralnych i tyleż widowisk mieliśmy sposobność podziwiać. Tegoroczny poziom był bardzo wysoki, co kilkukrotnie podkreślała Komisja artystyczna. Z niecierpliwością czekamy na nominacje do zespołów do centralnego sejmiku w Tarnogrodzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w XIV Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie, dziękujemy za wspaniałe humory i za to, że nie daliście nam, organizatorom odczuć, że były jakieś niedociągnięcia.

Do zobaczenia za rok!!!