Zaproszenie na wystawę poświęconą kwartalnikowi numizmatycznemu „GROSZ”!

Gmina Mokrsko oraz Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają na otwarcie wystawy poświęconej 30-leciu istnienia kwartalnika numizmatycznego „GROSZ”.
Kwartalnik został stworzony przez Andrzeja Musiała, który mieszkał wówczas na Śląsku i aktywnie działał w środowisku tamtejszych numizmatyków. W 1998 roku autor wrócił na Motyl, będący jego rodzinną miejscowością. Na Motylu dalej prowadził i prowadzi nadal swoją działalność kolekcjonerską i wydawniczą, a ponadto aktywizuje lokalnych miłośników starych monet.
Gazeta, obchodząca w tym roku swój jubileusz, to ewenement. Jest jednym z nielicznych przykładów ogromnej konsekwencji w działaniu oraz pracy społecznej. Warto podkreślić, że przez 30 lat ukazywania się gazety, nigdy nie otrzymywała ona żadnych dotacji. Nie była finansowana z zewnątrz. Co również ważne, Andrzejowi Musiałowi udało się przez 30 lat skupić wokół „GROSZA” liczne grono autorów, często wybitnych numizmatyków, którzy społecznie pisali do periodyku. Dziś kwartalnik „GROSZ” jest znany i rozpoznawany przez polskich numizmatyków.
Tym bardziej zapraszamy na wystawę, która zostanie otwarta 16 listopada, o godz. 1200 w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokrsku. Wystawa prezentować będzie archiwalne oraz obecne egzemplarze gazety oraz historię grosza jako monety.
Już dziś serdecznie zapraszamy!