Menu Zamknij

VIII Rajd Rekreacyjny Szlakiem Kolei Wąskotorowej Wieluń – Mokrsko – Praszka

VIII Rajd Rekreacyjny Szlakiem Wieluńskiej Kolei Wąskotorowej Wieluń – Mokrsko – Praszka odbył się w dniu 19.05.2024.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym wydarzeniu!

Dziękujemy uczestnikom z gmin: Wieluń, Praszka, Mokrsko oraz grupie rowerowej z powiatu kępińskiego!

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie KoK – Książka oraz Kawa i Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku, jednak Rajd kolejką nie byłby tak wspaniałą imprezą gdyby nie współorganizatorzy:

  • Gmina Mokrsko,
  • Gmina Wieluń,
  • Wieluński Dom Kultury,
  • Rowerowy Wieluń
  • Sekcji Cyklistów RELAX przy Towarzystwie Przyjaciół Wielunia.

Ogromne podziękowania kierujemy do sponsorów wydarzenia: Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej i Centrum Reklamy Graffiti z Wielunia, którzy ufundowali przejazdy ciuchcią elektryczną podczas spotkania w Mokrsku!

Dziękujemy także Strażakom Ochotnikom z OSP Dąbrowa i OSP Mokrsko za zapewnienie bezpieczeństwa oraz Wójtowi Gminy Mokrsko i pracownikom urzędu gminy za przygotowanie trasy i miejsca spotkania.

W tym roku spotkanie integracyjne zostało wzbogacone o wiele atrakcji: konsultacje dietetyczne i analiza składu ciała z panią dietetyk Magdaleną Chrzan. Z konsultacji skorzystało 48 osób!, przejazdy ciuchcią elektryczną, pokaz przygotowany przez OSP Mokrsko, wystawę prac konkursowych i rozstrzygnięcie konkursu na ciuchcię, zwiedzanie Izby Pamięci i Kuźni tradycyjnej, występ grupy Dzieciaki – Zumbiaki działającej przy bibliotece wraz z instruktorką Paulina Przybyłek.

Był również wyśmienity poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie KoK .

Serdeczne gratulacje dla uczestników konkursu na replikę ciuchci! Prace były wspaniałe, pełne kreatywności i z wykorzystaniem materiałów z recyklingu.