Menu Zamknij

XVI Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie – wspomnienie

W dniu 6 lipca w Ożarowie spotkały się 4 grupy teatralne, z 4 województw, by zaprezentować przygotowane widowiska podczas XVI Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie. Wystąpili:

  • Teatr Zza Boru (woj. lubuskie) ze sztuką  TERAPIA  (autor tekstu Ewa Kujawska, Ewa Bator, scenariusz i rezyseria Jan Fręś, światlo i dźwięk Tadeusz Karkosz)
  • Zespół Obrzędowy KGW Moszczanka (woj. wielkopolskie) w widowisku Herody (tekst, scenariusz i reżyseria Urszula Mróz, scenografia członkowie zespołu, opracowanie muzyczne – utwory tradycyjne)
  • Teatr sPokoLeń (woj. łódzkie) ze spektaklem Niedźwiedź i Oświadczyny (tekst Antoni Czechow, scenariusz, reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne Teresa Dzielska)
  • Twój Teatr – Teatr Dorosłych z Praszki (woj. opolskie) ze sztuką Zegarmistrz (tekst i scenariusz Iwonna Buczkowska, reżyseria i scenografia Barbara Adamska, opracowanie muzyczne Maciek Śliwiński, autor muzyki Szymon Binek).

Popisom aktorskim przyglądała się Komisja Artystyczna w składzie:

Profesor Lech Śliwonik – teatrolog, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, redaktor naczelny pisma „Scena”. Od początku związany z Sejmikami.

Jan Zdziarski –  logopeda artystyczny, instruktor teatralny, specjalista kultury mowy, były wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, wiceprezes zarządu głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie. Również od początku uwikłany w sejmikową działalność.

Michał Kurek – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, od 2022 roku związany z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przygoda z Towarzystwem Kultury Teatralnej rozpoczęła się w 2013 roku, od udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, obecnie jest członkiem TKT i współorganizatorem OKRu, po raz  pierwszy w tej roli.

Wszystko co dobre, kończy się za szybko!

Na szczęście wspomnienia i zdjęcia pozostają…