Wizyta pierwszoklasistów w ożarowskiej bibliotece

24 stycznia Filię Biblioteczną w Ożarowie odwiedziła jedenastoosobowa grupa pierwszoklasistów z miejscowej szkoły podstawowej, którym towarzyszyła wychowawczyni Małgorzata Stanek. O wprowadzenie do magicznego świata biblioteki i książek zadbała kierownik filii – Halina Buczek. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, jak je wyszukiwać w księgozbiorze biblioteki i, co najważniejsze, wypożyczać. Zapoznały się także z bajką „O wilczku” ze zbiorku „Zwierzaki Wojtka Skrobaki”. Musiały się wykazać znajomością tekstu, uzupełniając rozsypane zdania, z czym świetnie sobie poradziły. W nagrodę otrzymały kolorowe znaczki, zakładki i coś słodkiego. Mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie przekroczą próg biblioteki.