Menu Zamknij

Świetlica Wiejska w Komornikach

ŚWIETLICA WIEJSKA W KOMORNIKACH

DSC06879Świetlica Wiejska w Komornikach powstała  2010roku w zaadoptowanym budynku komunalnym, który znajduję się w centrum wsi, na wprost Kościoła. Fundusze na gruntowny remont pozyskano częściowo ze środków Unii Europejskiej w ramach „Odnowy i rozwoju wsi” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Z pozyskanych środków zakupiono wyposażenie : zestawy komputerowe ( 9 + 1 laptop), 8 stolików, 16 krzeseł, biurka pod komputery, 10 foteli. W 2013 roku w ramach Małych Projektów doposażono    w dodatkowy sprzęt, m.in.:  bilard, telewizor, kino domowe, konsolę XBOX 360 z Kinect’em i grami, oraz zakupiono  meble kuchenne ze sprzętem AGD ( zmywarka, piekarnik elektryczny, płytę gazową   z okapem).

W budynku znajdują się:

– sala świetlicowa duża – 9 stanowisk komputerowych, telewizor, kino domowe, konsolę XBOX 360 z Kinect’em i grami,

–  sala świetlicowa mała-  została przekazana na potrzeby Ludowego Klubu Sportowego, znajduje się w niej  także bilard,

– pomieszczenie socjalne/ kuchnia,

– toalety/ jedna przystosowana dla osób na wózkach i niepełnosprawnych/,

– korytarz,

– mały magazyn  na środki czystości.

Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z dniem 4.11.2010 roku świetlica oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Zatrudniony jest w niej   instruktor, pani Jadwiga Zawadzka na 0,25 etatu ( 10 godzin tygodniowo).

Świetlica otwarta jest:

poniedziałek   18:00 – 20:00

środa               18:00 – 20:00                                

piątek              18:00 – 20:00                         

sobota             13:00 – 17:00

Adres:

Komorniki 7a

98-345 Mokrsko

e-mail. : swietlicakomorniki@interia.pl

zwierze-tez-czuje8Świetlica służy także do organizowania  różnego rodzaju spotkań,( Rady Sołeckiej, Spotkań wiejskich wsi Jasna Góra, jako lokal wyborczy , na spotkanie wielkanocne i gwiazdkowe organizowane przez Przedszkole, na szkolenia rolników organizowane przez WOPR  – rejon Wieluń,).

Świetlica prowadzi zajęcia plastyczne z dziedziny papieroplastyki.

Przy świetlicy od marca 2011roku działa DZIECIĘCY ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO „PROMYK”, który prowadzony był przez panią Agnieszkę Talik do sierpnia 2012roku.  Z powodu  nagłej śmierci instruktora, zespół zawiesił działalność do marca 2013 roku. Obecnie instruktorem tańca jest pani Edyta Majewska. Zespół podzielony jest na dwie grupy: starszą -8 par, młodszą- 4 pary. Zespół występował na dożynkach gminnych, festynach okolicznościowych ( szkolnymi, strażackimi), Maratonie Ludowym , na Dzień Babci i Dziadka, zorganizował I rocznicę powstania zespołu połączoną z 8 marca, występował przed delegacjami zagranicznymi odwiedzającymi naszą Gminę, w różnych gminnych akademiach okolicznościowych  oraz uczestniczył  14 Powiatowym Przeglądzie Folkloru Ziemi Wieluńskiej w Osjakowie. Przygotował także wieniec dożynkowy na Gminne Dożynki w Chotowie w 2012 roku.

W sierpniu roku 2013 zespół uczestniczył w warsztatach tanecznych wraz z zaprzyjaźnionym zespołem z Łotwy ( gmina Grobina) „Spararats”,zakończonym  wspólnym zatańczeniem  poloneza na dożynkach  w Krzyworzece.

ŚWIETLICA TO NASZE WSPÓLNE DOBRO, Z KTÓREGO MOGĄ KORZYSTAĆ WSZYSCY MIESZKAŃCY, NIE TYLKO LUDZIE MŁODZI, ALE W KAŻDYM WIEKU.

KAŻDY ZNAJDZIE TU COŚ CIEKAWEGO DLA SIEBIE, PRZYJDŹ I ZOBACZ! ZAPRASZAMY!