Wystawka poświęcona Marii Nurowskiej w bibliotece w Komornikach

Z okazji 70. rocznicy urodzin Marii Nurowskiej biblioteka w Komornikach przygotowała wystawkę przypominającą jej twórczość.

Maria Nurowska to jedna z najbardziej znanych polskich powieściopisarek, której książki przełożono a kilkanaście języków. Do najbardziej znanych należą: „Hiszpańskie oczy”, „Rosyjski kochanek”, „Nakarmić wilki”. Pisze przede wszystkim o kobietach naznaczonych miłością i namiętnością, które walczą z przeciwnościami losu i torują sobie drogę do szczęścia. Bohaterki niejednokrotnie muszą zmierzyć się z własnym życiem i rozpocząć je na nowo jak sama autorka. Po jej książki sięga kilka pokoleń czytelników, nie tylko kobiety.

Biblioteka zachęca czytelników do wypożyczania utworów Marii Nurowskiej, bo jak sama autorka powiedziała:

„Zawsze chcę sprzedać to, co przeżywam, na tym polega mój zawód. Myślę, że nie powinno to być zarzutem. Przecież literatura jest sprzedawaniem siebie, swojego doświadczenia.”

a s n