„Biała dama” już niebawem na antenie RZW!!

Już niebawem na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej będzie można usłyszeć najnowsze słuchowisko, zrealizowane przez bibliotekę w ramach projektu „Z Ojczystym na ty…” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.
Jego realizacja poprzedzona została warsztatami lektorskimi oraz logopedycznymi. A wszystko po to, by młodzi lektorzy nauczyli się pracy z własnym głosem, przekonali się o drzemiących w nich możliwościach.
Nie był to czas bezproduktywny, o czym już niedługo będziemy mogli się przekonać.
Tegoroczne słuchowisko jest niezwykłe pod wieloma względami. W jego realizacji wzięła udział liczna grupa 17 młodych osób, które z ogromnym zaangażowaniem pracowały przez ostatnie tygodnie. Wytrwale przychodziły na spotkanie i nie przestraszyły się tekstu pisanego gwarą.
W skład tej grupy weszli:
1. Aleksandra Kieler z Krzyworzeki,
2. Jakub Rzeźnik z Brzezin,
3. Julia Słonina z Wróblewa,
4. Maciej Majchrowski z Ożarowa,
5. Natalia Kot z Ożarowa,
6. Aleksandra Ladra z Ożarowa,
7. Dawid Jarząbek z Mątewek,
8. Monika Kalemba z Mokrska,
9. Jagoda Bukowiec z Chotowa,
10. Paweł Kluska z Mokrska,
11. Natalia Jarząbek z Mątewek,
12. Joanna Kluska z Mokrska,
13. Natalia Kaczor z Mokrska,
14. Alicja Kubska z Mokrska,
15. Wiwiana Płuciennik z Ożarowa,
16. Natalia Jaroszewska z Mokrska,
17. Zuzanna Płuciennik z Ożarowa.
Do współpracy udało się ponadto zaprosić Panów: Tomasza Kąckiego – Wójta Gminy Mokrsko, oraz Kamila Piekarskiego – Przewodniczącego Rady Sołeckiej z Chotowa. Scenariusz napisała Natalia Zwierz. A nad całością czuwał Pan Gabriel Wyględacz – Prezes Radia Ziemi Wieluńskiej. W słuchowisku wystąpił także gość specjalny – sam Grzegorz Pawlak – aktor, lektor i reżyser. To jego głosem mówią choćby Skipper – jeden z pingwinów z Madagaskaru czy Tygrys – przyjaciel Kubusia Puchatka. Zdradzimy, że to właśnie on wprowadzi nas w całą historię…
Na emisję trzeba jeszcze poczekać, ale już teraz zachęcamy do odsłuchania zwiastuna, który przygotował pan Gabriel Wyględacz:
Zwiastun słuchowiska „Biała dama”
Wszystkim z całego serca dziękujemy za pracę, jaką włożyli w przygotowanie słuchowiska oraz za poświęcony na to czas. Oczywiście z niecierpliwością czekamy na emisję słuchowiska na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej.

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

NCK_jezyk-ojczysty-zNCK_kolor-CMYK-01

IMG_2315 IMG_2316 IMG_2317 IMG_2359 IMG_2360 IMG_2361 IMG_2362 IMG_2363 IMG_2364