Chotów na dziennikarskim tropie

Powiększ obraz

Zakończyły się kolejne warsztaty dziennikarskie zorganizowane w ramach projektu „#natropie”. Grupa młodzieży ze Świetlicy Wiejskiej w Chotowie przeprowadziła już rozmowy z mieszkańcami naszej gminy. Ze znajomości lokalnych zwyczajów i obrzędów przepytywani byli m.in. członkowie zespołu ludowego „Włościanie” z Chotowa, p. Grażyna Hadryś – wieloletni kierownik Zespołu Śpiewaczo-Obrzędowego z Ożarowa, p. Elżbieta Wyrembak – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Mokrska i zespołu ludowego „Dworzanki” z Mokrska oraz p. Rajmund Kieler – przewodniczący Klubu Pasjonatów Historii Wsi Mokrsko. Uczestnicy pod okiem pani Magdaleny Jaroch z Radia Ziemi Wieluńskiej przygotowali pytania i przeprowadzili rozmowy z zaproszonymi gośćmi, którzy chętnie na nie odpowiadali, wzbogacając naszą wiedzę na temat dawnych zwyczajów, obrzędów, tradycji i wierzeń. Na pytania odpowiadali także mieszkańcy Chotowa, których spotkali na swej drodze nasi młodzi dziennikarze. Niektórzy z nich na widok mikrofonu poczuli tremę. Okazało się, że nie tylko przeprowadzanie wywiadów, ale i ich udzielanie nie jest wcale takie proste. Mimo to udało się zebrać sporo materiału, który zostanie wykorzystany do przygotowania audycji radiowych. Młodzież nagrała już ponadto zapowiedzi tematów kolejnych audycji.
Na następnym spotkaniu uczestnicy pracować już będą na zebranym i nagranym materiale, a potem pozostanie już tylko emisja audycji na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej, czego nie możemy się już doczekać.

Projekt dofinansowano ze środków zadania Mikrogranty w Łódzkiem finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.