IX Gminny Przegląd Kolęd w Ożarowie

Powiększ obraz

8 stycznia 2017 r. Dom Ludowo – Strażacki w Ożarowie rozbrzmiał najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami. Gminny Przegląd Kolęd „Śpiewajcie i grajcie Mu…” już po raz dziewiąty zgromadził mieszkańców gminy Mokrsko.

Na ożarowskiej scenie zaprezentowali się młodsi i ci nieco starsi wykonawcy, grupy oraz soliści. Licznie zgromadzona publiczność mogła nie tylko posłuchać kolęd i pastorałek, ale także obejrzeć widowiska o tematyce bożonarodzeniowej, co pozwoliło wrócić pamięcią do nie tak dawno obchodzonych świąt.

Tego dnia wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie z placówek z Mokrska, Ożarowa, Komornik i Krzyworzeki. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nie zawiodły zespoły ludowe: Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy z Ożarowa, „Dworzanki” z Mokrska oraz „Włościanie”
z Chotowa. Wystąpił także chór parafialny z Ożarowa. Nie mogło ponadto zabraknąć orkiestry dętej ze Słupska i Ożarowa, która zaprezentowała nie tylko kolędy, ale też popularne utwory świąteczne. Niezwykłym akcentem przeglądu były występy wokalistek Pauliny Jarząb oraz Jagody Majtyki, której akompaniował Tomasz Majtyka.

Pod wrażeniem talentów artystów, którzy prezentowali się podczas przeglądu, byli jedni z jego organizatorów: ks. Sylwester Rasztar – proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Ożarowie, oraz Tomasz Kącki – Wójt Gminy Mokrsko. Niejednokrotnie podkreślali oni wysoki poziom artystyczny występów.

Na zakończenie wystąpił wyjątkowy gość – Orkiestra Cementowni Warta w Działoszynie. Przygotowała ona przegląd najpiękniejszych kolęd, znanych wszystkim mieszkańcom. Nie dziwi więc, że publiczność włączyła się do wspólnego kolędowania. Orkiestra została nagrodzona owacjami na stojąco.

IX Gminny Przegląd Kolęd przeszedł do historii, pozostawiając już tylko miłe wspomnienia.