O jesieni w krzyworzeckiej bibliotece

18 października pierwszoklasiści z miejscowej szkoły podstawowej odwiedzili Filię Biblioteczną w Krzyworzece. Mieli oni okazję posłuchać wierszy i opowiadań związanych z jesienią, ale też wiersza o jeżyku. Dzieci podzieliły się też swoimi opowieściami o spotkaniu z jeżykiem, który – jak wiadomo –jest sympatycznym aczkolwiek nieco kłującym zwierzątkiem.

Uczestnicy zajęć z łatwością rozwiązywali zagadki związane z jesienią. Przyszedł również czas na zabawę. Pierwszoklasiści losowali z zawiązanymi oczami jesienne skarby z magicznego kuferka i odgadywali, co też trzymają w dłoniach. Jak się okazało, zadanie było bardzo proste. Na zakończenie dzieci, podzielone na dwie grupy, wyklejały drzewa liśćmi. Z nazwami liści również nie miały problemu. Na zakończenie goście mieli okazję spróbować darów jesieni.