Pierwsza pomoc w Chotowie!

Powiększ obraz

11 kwietnia Świetlicę Wiejską w Chotowie odwiedzili strażacy – ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komornikach, którzy przeprowadzili warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W bardzo zrozumiały sposób przedstawili podstawowe informacje na temat udzielania pomocy poszkodowanemu. Uczestnicy mogli również przećwiczyć swoje umiejętności, wykorzystując do tego celu fantoma.

Mieli okazję przekonać się, jak działa defibrylator AED. Druhowie zaprezentowali nie tylko defibrylator treningowy, ale także profesjonalny defibrylator AED, który już niebawem pojawi się na budynku Świetlicy Wiejskiej w Komornikach.
Jak powiedziała nam Nikola: „Zajęcia z pierwszej pomocy były bardzo interesujące, ciekawe i pomocne, ponieważ oprócz teorii mieliśmy również praktykę. Myślę, że dzięki nim mogłabym w przyszłości komuś uratować życie, nawet nieprzytomnemu panu na przystanku.”.
Za fantastyczną lekcję udzielania pierwszej pomocy i przede wszystkim bycia człowiekiem, dziękujemy Piotrkowi i Rafałowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komornikach!