Przedszkolaki w bibliotece

Powiększ obraz

Filia Biblioteczna w Komornikach w dniu 21.11.2013r. gościła w swoich progach przedszkolaków z miejscowego Przedszkola. Punktualnie o godzinie 10:00 gromadka dzieciaków wraz z panią Honoratą Goclik przekroczyła progi naszej biblioteki. Pani bibliotekarka Jadwiga Zawadzka serdecznie przywitała przedszkolaków. Tematem spotkania była znajomość bajek i baśni przez dzieci. Przedszkolaki zdali na szóstkę test ze znajomości takich baśni jak: „Czerwony Kapturek”, „ Kot w butach”, „ Kopciuszek”, Jaś i Małgosia”, „Śpiąca Królewna”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Jestem pod wielkim wrażeniem dla niektórych dzieciaków- mówi pani z biblioteki- znają bardzo dużo szczegółów i trudnych wyrazów,( choćby takich jak  wrzeciono). Wiadomo, którym dzieciom  rodzice czytają książeczki.

Następnym punktem było pokolorowanie przez przedszkolaków malowanek związanych z  biblioteką.

Na zakończenie pani bibliotekarka rozdała wszystkim  przedszkolakom Dyplomy  Przyjaciela Biblioteki i Rycerza Książek: oczywiście Pani także otrzymała taki sam.

Przedszkolakom tak się spodobało w bibliotece, że obiecali do niej wrócić za miesiąc. Będziemy wtedy czytać wybraną książkę i po przeczytaniu dzieci zrobią do niej ilustrację – obiecała pani bibliotekarka.

Przedszkolaki w bibliotece przedszkolaki-sw-komorniki-2 przedszkolaki-sw-komorniki-3 przedszkolaki-sw-komorniki-4 przedszkolaki-sw-komorniki-5 przedszkolaki-sw-komorniki-6 przedszkolaki-sw-komorniki-7