„Śpiewajcie i grajcie Mu…” już za nami!

Powiększ obraz

28 stycznia już po raz dziesiąty odbył się Gminny Przegląd Kolęd „Śpiewajcie i grajcie Mu…”. Tym razem jednak nie remiza, a kościół w Ożarowie wypełnił się dźwiękami najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Kilka słów do zgromadzonych skierowali ks. Sylwester Rasztar oraz wójt Tomasz Kącki, a przegląd poprowadził Piotr Rychlik.

O bożonarodzeniowy klimat zadbało 16 wykonawców – grup i solistów, łącznie 274 osób! Przegląd rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta. Po niej zaprezentowały się przedszkolaki z Mokrska, Krzyworzeki i Ożarowa. Wystąpili również uczniowie szkół podstawowych z Krzyworzeki, Komornik, Mokrska, Ożarowa i Chotowa. Po raz kolejny nie zawiodły także zespoły ludowe z terenu gminy: Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy z Ożarowa, zespół „Dworzanki” z Mokrska oraz zespół „Włościanie” z Chotowa, a także chór z Ożarowa. Wybrany przez siebie repertuar wykonały ponadto solistki: Paulina Jarząb i Marianna Majchrowska. Na zakończenie wystąpił gość specjalny – Zespół Wokalny Instytutu Jazzu z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie pod batutą mgr. Mariusza Drożdżala, który w niezwykły, magiczny wręcz sposób zaprezentował kolędy i pastorałki polskie, jak i te zagraniczne.

Występy z pewnością przypadły do gustu licznie zgromadzonej publiczności, o czym świadczą gromkie brawa, którymi nagradzano wokalistów.