Spotkanie „…z kolejką w tle…”

19 stycznia 2017 r. w Świetlicy Wiejskiej w Chotowie po raz kolejny rozbrzmiał gwizd ciuchci. Tym razem za sprawą spotkania „…z kolejką w tle…”, podczas którego wyemitowane zostało najnowsze słuchowisko zrealizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mokrsku.

Wszyscy zgromadzeni przy blasku świec wysłuchali opowieści, która przeniosła ich do 1918 roku. Ale była to też okazja, by powiedzieć, jak wygląda praca przy realizacji słuchowiska. Pojawiły się wspomnienia z warsztatów dubbingowych, które na początku lipca poprowadził aktor, reżyser i lektor – Grzegorz Pawlak. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć krótki film przygotowany przez bibliotekę, pokazujący, jak ta współpraca wyglądała. Niespodziankę przygotował również Gabriel Wyględacz – Prezes Radia Ziemi Wieluńskiej, od samego początku zaangażowany w realizację słuchowisk. Wyemitował on wyjątkowy materiał, jak praca nad najnowszym wyglądała w Mokrsku i w Praszce. Pojawiły się nagrania z warsztatów, z prób, ale też wypowiedzi lektorów i twórców. Było to niewątpliwie miłe wspomnienie tego, co już za nami.

Wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia podziękowała Renata Cieślak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokrsku. Słowa uznania w stronę lektorów i twórców skierowała także Małgorzata Stanek – Sekretarz Gminy Mokrsko.

Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli przy filiżance herbaty podzielić się swoimi wspomnieniami, ale też odczuciami z realizacji „Słuchowiska z kolejką w tle”.

Relacja Radia Ziemi Wieluńskiej