Tydzień Bibliotek z przedszkolakami z Komornik

Z okazji Tygodnia Bibliotek Filię Biblioteczną w Komornikach odwiedziły miejscowe przedszkolaki. 13 maja w skromne progi książnicy przybyła grupa maluchów wraz z panią Honoratą Goclik. Po przywitaniu przez bibliotekarkę oraz przeczytaniu krótkiego opowiadania o przygodach Olafa, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, takich jak: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Mało nas”, „Ojciec Wirgiliusz”, „Baloniku mój malutki”. Ale nauczyły też panią Jadzię gry „Pająk i muchy”. Dzięki zabawie z balonikami uczyły się ponadto kolorów. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci otrzymały Dyplom Przyjaciela Biblioteki oraz zaproszenie do wypożyczania książek znajdujących się w bibliotece. Po zajęciach maluchy z balonikami i uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.
A 17 maja bibliotekę odwiedziła grupa starszaków z tutejszego przedszkola, którym towarzyszyła pani Małgorzata Makówka. Po przywitaniu przez bibliotekarkę, na przedszkolaków czekały ciekawe zajęcia. Były zgadywanki biblioteczne, zagadki baśniowe i te dotyczące biblioteki. Mali czytelnicy fantastycznie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Następnie starszaki zostały podzielone na pięć grup, które miały za zadanie ułożyć z rozsypanych literek wyrazy związane z biblioteką. Poznały takie pojęcia, jak: pisarz, autor, biblioteka, lektura, tytuł, półka, regał, okładka, książka, bajka. Spisały się na medal, wyjaśniając je. Na zakończenie dzieci rozpoznawały bohaterów książek na wylosowanej przez siebie malowance, którą pokolorowały. Grupa starszaków na zakończenie również otrzymała od bibliotekarki Dyplom Przyjaciela Biblioteki.
Pani Jadzia niestrudzenie zachęcała wszystkie dzieci, aby wraz z rodzicami odwiedzały książnicę, która otwarta jest także w sobotę.