Wystawka poświęcona Marii Nurowskiej w bibliotece w Komornikach

Z okazji 70. rocznicy urodzin Marii Nurowskiej biblioteka w Komornikach przygotowała wystawkę przypominającą jej twórczość.

Maria Nurowska to jedna z najbardziej znanych polskich powieÅ›ciopisarek, której książki przeÅ‚ożono a kilkanaÅ›cie jÄ™zyków. Do najbardziej znanych należą: „HiszpaÅ„skie oczy”, „Rosyjski kochanek”, „Nakarmić wilki”. Pisze przede wszystkim o kobietach naznaczonych miÅ‚oÅ›ciÄ… i namiÄ™tnoÅ›ciÄ…, które walczÄ… z przeciwnoÅ›ciami losu i torujÄ… sobie drogÄ™ do szczęścia. Bohaterki niejednokrotnie muszÄ… zmierzyć siÄ™ z wÅ‚asnym życiem i rozpocząć je na nowo jak sama autorka. Po jej książki siÄ™ga kilka pokoleÅ„ czytelników, nie tylko kobiety.

Biblioteka zachęca czytelników do wypożyczania utworów Marii Nurowskiej, bo jak sama autorka powiedziała:

„Zawsze chcÄ™ sprzedać to, co przeżywam, na tym polega mój zawód. MyÅ›lÄ™, że nie powinno to być zarzutem. Przecież literatura jest sprzedawaniem siebie, swojego doÅ›wiadczenia.”

a s n