Zmotywowani przez Helenę Norowicz

Powiększ obraz

5 listopada 2015 r. w bibliotece w Mokrsku odbyło się już trzecie już spotkanie on-line w ramach Akcji: e-motywacja. Tematem webinarium były „Radości codzienności”, czyli jak w codziennym życiu odnaleźć wiele drobnych przyjemności. Gościem specjalnym była Helena Norowicz – 80letnia aktorka i modelka. Bohaterka opowiadała o swoim życiu, o pracy w Teatrze Studio, o przejściu na emeryturę, pracy w ogrodzie oraz o wymaganiach, jakie stawia zawód modelki osobie starszej. Podzieliła się z uczestniczkami spotkania refleksjami na temat czasu po przejściu na emeryturę po intensywnej karierze zawodowej. Zwróciła uwagę na radość czerpaną z drobnych, codziennych rzeczy, z prac ogrodowych i gimnastyki.

Trzecie spotkanie pokazało, że w codzienności możemy odnaleźć przyjemność, która skutecznie doda życiowej energii, nawet gdy pogoda chwilowo nie dopisuje w duchu… i za oknem. Uczestniczące w webinarium panie z pewnością zostały zmotywowane do dbania o codzienność – o tu i teraz.
A my oczywiście już teraz zapraszamy na kolejne spotkania i mamy nadzieję, że kolejne osoby dołączą do naszych poszukiwań radości z życia.

IMG_2465 IMG_2466 IMG_2467 IMG_2468 IMG_2469