Cudowny świat teatru cieni odkryty!

Pierwszy weekend sierpnia upłynął w Świetlicy Wiejskiej w Chotowie pod znakiem teatru, w którym na pierwszy plan wysuwa się cień. 4 sierpnia sześcioosobowa grupa wzięła udział w zajęciach warsztatowych „Wakacyjny Teatr Cieni”, które poprowadził Jerzy Kaszuba – reżyser teatralny, animator kultury, przez wiele lat zajmujący się edukacją teatralną w Sieradzkim Centrum Kultury. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czym jest teatr cieni, skąd się wywodzi, ale – co najważniejsze – mogli się przekonać, jak trudno być aktorem takiego teatru. Nie zwlekając, zabrali się do pracy. Wykorzystując już gotowe postaci, przygotowali kilka scen, które 5 sierpnia zaprezentowali miejscowej publiczności. „Cudowny świat teatru cieni” przypadł widzom do gustu. A młodzi aktorzy i reżyser spektaklu zostali nagrodzeni brawami.