III Rekreacyjny Rajd Pieszo-Rowerowy

11 czerwca 2017 r. już po raz trzeci zorganizowano Rekreacyjny Rajd Pieszo-Rowerowy. Na trasie dawnej kolejki wąskotorowej pojawili się mieszkańcy gminy Mokrsko, gminy Wieluń oraz gminy Praszka, dzieci, młodzież oraz dorośli, miłośnicy pieszych wędrówek i rowerzyści.

Rajd zakończył się w ożarowskim gospodarstwie agroturystycznym, gdzie na około pięciusetosobową grupę czekały kolejne atrakcje. Najbardziej zmęczeni mogli odpocząć przy ogniskach. Ale ci najbardziej aktywni mieli okazję sprawdzić się w innych rekreacyjnych dyscyplinach. Dla dzieci przewidziano „Bieg po zdrowie”, który zorganizowano w ramach projektu „Razem po zdrowie”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mokrsku i świetlice wiejskie, a dofinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do rywalizacji stanęła grupa siedemnastu uczestników, wśród których bezkonkurencyjny okazał się Szymon Szymański, a wśród dziewczyn Klaudia Madziara. Rozstrzygnięto ponadto konkurs plastyczny, w którym zwyciężył Bartosz Dzięcioł. Wszyscy chętni mogli ponadto skorzystać z możliwości pomiaru składu ciała.

Po biegach nadszedł czas na główne wydarzenie imprezy, a mianowicie Maraton Zumby, zorganizowany przez grupę Nad Aktywni zawiązaną przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku. Do tańca zagrzewał wszystkich wyjątkowy gość – Robert Magiera – znany instruktor, mistrz Polski w tańcu towarzyskim, uczestnik programu „You can dance”. Na jego propozycję wspólnej zabawy chętnie odpowiedzieli uczestnicy w różnym wieku. Do zabawy zaprosili ponadto Anna Szymczykiewicz, Wioleta Banik-Strzała i Roztańczona Szkoła w Mokrsku.

Z pewnością wszyscy, którzy wzięli udział w rajdzie i towarzyszącym mu wydarzeniom, nie zmarnowali czasu. A pogoda tym razem nie spłatała figla. Na żar lejący się z nieba radę znaleźli nawet członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie…

Maraton Zumby dofinansowano ze środków zadania „Grant na lepszy start” 2017 współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.