Jubileusz Zespołu Śpiewaczo-Obrzędowego z Ożarowa

9 lipca w ożarowskim Domu Ludowo – Strażackim 30-lecie swojej działalności świętował Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy w Ożarowa, znany i ceniony także poza gminą Mokrsko.

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć członków zespołu – tych obecnych, ale i tych byłych, którzy wspólnie zaśpiewali na scenie. Zanim to się jednak stało, Agata Rzeźnik przypomniała historię zespołu, jego początki, liczne osiągnięcia. A sam zespół zaprezentował jedno ze swoich widowisk „Wesele sieroty”, po którym zaprosił wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy.

Spotkanie to było również okazją do złożenia podziękowań i gratulacji, które w imieniu jubilatów odebrały instruktor Wanda Majtyka oraz kierownik Grażyna Hadryś. O dokonaniach zespołu i jego ogromnym zaangażowaniu w kultywowaniu kultury ludowej i lokalnych tradycji wspominali przedstawiciele władz gminy, powiatu oraz instytucji kultury, a także zaproszeni goście. Zgromadzeni w ożarowskim Domu Ludowo – Strażackim mogli ponadto zobaczyć wystawę fotograficzną oraz film, przypominające członków zespołu oraz ważne momenty w jego działalności.

Wspólna biesiada potrwała do godzin nocnych.

Wszystkim członkom Zespołu gratulujemy tak pięknego jubileuszu oraz licznych osiągnięć. Życzymy kolejnych lat działalności, obfitujących w uznanie krytyków i społeczności lokalnej.

Relacja w Radiu Ziemi Wieluńskiej

Zdjęcia wykonał pan Wojciech Hadryś.

dsc_0015 dsc_0133 dsc_0134 dsc_0135 Jubileusz Zespołu z Ożarowa. Fot. Wojciech Hadryś (2) Jubileusz Zespołu z Ożarowa. Fot. Wojciech Hadryś (3) Jubileusz Zespołu z Ożarowa. Fot. Wojciech Hadryś