Konkurs z Konopnicką w tle

15 maja w Filii Bibliotecznej w Komornikach odbył się konkurs recytatorski. Młodzi wykonawcy – uczniowie miejscowej szkoły podstawowej – interpretowali wiersze Marii Konopnickiej – poetki, której 175. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Zmagania młodych recytatorów oceniała komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Zawadzka – kierownik Filii Bibliotecznej w Komornikach oraz pani Aneta Słowik- dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Komornikach.

Tego dnia zaprezentowało się tylko 3 uczestników, którzy jednak bardzo profesjonalnie podeszli do zadania. Komisja konkursowa zdecydowała więc o przyznaniu kolejnych miejsc. I miejsce zajęła Aleksandra Perka za wiersz „Pranie”, II miejsce przypadło Zuzannie Namyślak za wiersz „Rzeka”, III miejsce natomiast przyznano Sebastianowi Ceglarkowi za wiersz „Stary zegar od pradziadka”. Młodzi recytatorzy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Odważnym uczniom klasy IV serdecznie gratulujemy!