Noc Bibliotek także w Mokrsku

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek”. I dlatego nocną porą 3 czerwca otworzyła swoje pomieszczenia dla młodszych czytelników.

Wydarzenie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych, które wywołały wiele śmiechu wśród uczestników i pracownic biblioteki.

Przybyła tego dnia grupa miała okazję poznać zakamarki biblioteki, nie wyłączając piwnic, do których najodważniejsi wybrali się z latarkami. Największą atrakcją okazał się jednak „zamknięty pokój”. Uczestnicy podzieleni na dwie drużyny zostali zamknięci w ciemnej bibliotece, a tylko rozwiązanie kolejnych zagadek matematycznych i logicznych, połączonych oczywiście z odszukaniem właściwych książek, prowadziło do odnalezienia klucza. Okazało się, że gra nie była tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Klucz odnalazła tylko jedna drużyna. Ale bibliotekarki okazały litość i pozwoliły wyjść także pozostałym uczestnikom. Wiele emocji wzbudził także podgląd drużyn i ich zmagania z zagadkami.

Po tak wyczerpującej, kilkugodzinnej zabawie nadszedł czas na wspólny posiłek, który przygotowali uczestnicy. Posileni mieli siłę choćby na to, by ułożyć wspólną opowieść z przypadkowych książek. Wyjątkowo interesujące okazały się zdania zaczerpnięte ze śpiewnika czy kryminałów.

Zmęczenie jednak wzięło górę i nie wszyscy dotrwali do rana. A o brzasku najbardziej spragnieni ruchu – czyli pracownice biblioteki – zafundowali sobie poranną rozgrzewkę.

Zmęczeni, ale mamy nadzieję, zadowoleni uczestnicy wrócili cali i zdrowi (oby!!) do domów. Dziękujemy im za ten czas spędzony w nudnych, bibliotecznych progach!