„Pociąg do legend” z dofinansowaniem!

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku pozyskała dofinansowanie na realizację projektu „Pociąg do legend”, w związku z naborem ogłoszonym przez Łódzki Dom Kultury na współorganizację projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2016 r.

Projekt zakłada zebranie i utrwalenie opowieści z terenu gminy Mokrsko. W działaniach wykorzystana zostanie przede wszystkim opowieść związana z dawną kolejką wąskotorową, która swój ostatni przejazd w gminie Mokrsko zanotowała w 1987 r.

W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty dubbingowe, których efektem będzie przygotowanie i nagranie słuchowiska opartego na opowieści z kolejką w tle. Wydana zostanie ponadto publikacja „Mokrsko legendą malowane”, która oprócz opowieści wykorzystanej do przygotowania słuchowiska, zawierać będzie zapomniane legendy i opowieści z gminy Mokrsko. Efekty kilkumiesięcznej pracy podsumowane zostaną podczas wydarzenia finałowego, które zaplanowano na jesień.

Już niebawem więcej informacji!

Informacja w Radiu Ziemi Wieluńskiej

Organizatorzy: Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku

Informacja o dofinansowaniu-kolor!